péntek

Toró harmadik lett Linzben

- 2024-01-15

Az udvarhelyi asztaliteniszező korosztályában a második kiemeltet is legyőzte.

Bronzérmet nyert az ausztriai Linz-ben lezajlott asztalitenisz Ifjúsági Világkupán a székelyudvarhelyi Toró Dávid. A negyeddöntőben 3-1-re legyőzte a torna második számú kiemeltjét, az osztrák Fegerlt, az elődöntőt viszont elveszítette az ír Sheridan ellen, így a 13 évesek korosztályában a harmadik helyen végzett.

A román küldöttség összesen négy érmet szerzett, Toró Dávid harmadik helyen mellett Maria Stoian is a dobogó legalsó fokára állhatott fel a női U13-as korosztálybasn, a Robert Istrate/Andreea Băiașu vegyespáros ezüstérmet szerzett az U15-ös korcsoprotban, míg a Horia Ursuț/Alesia Sferlea U19-es korosztályú vegyespáros bronzérmes lett.(Ezt a cikket a Székelysport.ro-ról másolták: https://sport.szekelyhon.ro/egyeb-sportok/meglepte-europa-kremjet-az-udvarhelyi-asztaliteniszes)