2024.04.19
péntek

Női kézilabda: Ismét megnyerte a Győri ETO a Bajnokok Ligáját

- 2018-05-15

Ismét megnyerte a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután vasárnap a budapesti Papp László Arénában szervezett négyesdöntő utolsó mérkőzésén, hosszabbítás után 27-26 (9-9, 20-20) arányban legyőzte a Vardar Szkopje együttesét.

A Győr negyedszer hódítja el a klubcsapatok legértékesebb európai trófeáját, miután ez már sikerült neki 2013, 2014 és 2017-ben is. Legutóbb, 2017-ben, ugyancsak a Vardart, ugyancsak hosszabbítás után verték 31-30-ra.

A magyar csapat uralta az első félidő nagy részét 4-1-re (6. perc), 5-3-ra (10), 7-4-re (16) vezetett, de a Vardar egy 0-4-es etappal 7-8-ra (26) fordított és a szünetre 9-9-et mutatott a tabella.

A Vardar, ahonnan négy játékos, Barbara Lazović, Andrea Lekić, Dragana Cvijić és Jovanka Radičević a nyár folyamán Bukarestbe igazol, jobban játszott a második félidőben, és 10-12-re (39), 11-13-ra (40), 14-15-re (49), 18-19-re (59) vezetett, ám a végén kétszer is emberhátrányban játszó Győr Amorim szenzációs góljával az utolsó másodpercekben egyenlített.

Ambros Martin csapata tisztábban, nyugodtabban játszott a hosszabbításban, a Vardar folyamatosan futott az eredmény után. A Győr 26-23-ra elhúzott, a Vardar a 67. percben egy gólra feljött, sőt az utolsó másodpercekben egyenlíthetett volna, de a végig remekül védő Grimsbö helyett becserélt Kiss Éva három másodperccel a vége előtt egymaga maradt Andrea Lekićcsel, és kivédte a montenegrói irányító lövését.

A kisdöntőben a CSM Bukarest 31-30-ra legyőzte a Rosztov Dont.

A döntőben a következő csapatok játszottak:
Győr: Kari Aalvik Grimsboe, Kiss Éva - Sara Afentaler, Anne Mette Hansen (3 gól), Görbitz Anita (3), Pál Tamara, Stine Bredal Oftedal (1), Eduarda Amorim Taleska (6), Anja Althaus, Cornelia Nycke Groot (9), Yvette Broch (1), Fodor Csenge, Bódi Bernadett (4), Puhalak Szidónia, Mireya Gonzalez Alvarez. Edző: Ambros Martin.
Vardar: Ina Suslina, Amandine Suzanne Leynaud - Jovanka Radičević (4), Andrea Klikovac, Jovana Sazdovska, Polina Kuznyecova (2), Barbara Lazović (3), Andrea Penezić (3), Teodora Keramičieva, Andrea Čanađija (2), Alexandra Lacrabere (3), Tatyjana Hmirova, Dragana Cvijić (1), Andrea Lekić (6), Marija Petrović, Sara Ristovska (2). Edző: Roberto Garcia Parrondo, Irina Dibirova.

Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Franciaország), EHF megfigyelők: Carmen Manchado Lopez (Spanyolország), Janka Stašová (Szlovákia). AGERPRES/(RO - szerkesztő: Mihai ŢENEA; HU - szerkesztő: ERDÉLY András)